UA RU EN PL
ДОВІДКОВІ ТЕЛЕФОНИ

Київ: +38 068 369 14 07
+38 044 592 68 78

Стрий: +067 89 1-00-00
Львів, Івано-Франківськ
усі контакти та розклад

Що ми лікуємоПухлини головного мозкуСтатті

Особливості лікування пухлин головного мозку

Близько 40% пухлин головного мозку є доброякісними (менінгіома, шванома, невринома, гемангіобластома, аденома гіпофізу) і можуть бути радикально видалені в сучасних нейрохірургічних клініках, що гарантує хворим практично повне одужання.

Щодо злоякісних новоутворень головного мозку, прогноз при яких менш втішний, головне завдання нейрохірургії – продовжити життя хворого за допомогою хірургічного втручання, опромінювання та хіміотерапії.

Необхідність хірургічного видалення пухлини зв’язана з тим, що непрооперована пухлина, що міститься в черепній коробці, не знаходячи вільного місця, стискає мозок, що приводить до паралічу чи коми з наступною смертю.

Однак, це питання повинен вирішувати спеціаліст. У деяких випадках - операція непотрібна: чимало пухлин або не ростуть, або ростуть дуже повільно, дозволяючи хворому спокійно прожити свій вік.

Оперативне втручання на голові проводиться під контраверсним операційним мікроскопом для головного мозку, що дозволяє отримати кращі результати. Вперше в Україні з 2005 року операції виконуються під навігаційним контролем, коли спеціальний комп’ютерний комплекс Stealth Station Treon Plus ( США) визначає положення пухлини та хірургічних інструментів під час операції. Це значно скорочує час операції та травмування мозку.

Перед операцією всі пацієнти з пухлинами головного мозку консультуються через систему Інтернет в нейрохірургічних клініках Великобританії та США. Вказану телекомунікаційну програму ми реалізовуємо з 1998 року. Це дозволяє оперувати хворих за стандартами англо-американської школи.

Спеціального післяопераційного реабілітаційного лікування потребують пацієнти, в яких були порушені певні функції ( рухова, мовна, дихальна тощо).

Повернутися у розділ