UA RU EN PL
ДОВІДКОВІ ТЕЛЕФОНИ

Київ: +38 068 369 14 07
+38 044 592 68 78

Стрий: +067 89 1-00-00
Львів, Івано-Франківськ
усі контакти та розклад

Інтраопераційна аутогемотрансфузія

Переливання крові під час операції - основоположний принцип хірургічних втручань, без якого хірургія ХХ століття не могла б сформуватись як наука. Донорська кров майже століття була єдиним чинником стабілізації стану хворого під час операції. Ефективних шляхів використання крові, що виливалась в рану, довго не було знайдено. Річ у тім, що кров з рани містить домішки інших тканин (м’язи, жир, кістки, тощо), а також пошкоджені складові елементи крові та вільний гемоглобін. Переливання такої крові небезпечне для життя хворого.

Донорська кров також може містити шкідливі та небезпечні фактори, зокрема, через неї нерідко відбувається зараження небезпечними вірусами та інфекціями (ВІЛ, Гепатит В, С та ін.). Відомі проблеми з пошуком донорів, дефіцитом донорської крові та її зберіганням і транспортуванням. Ряд хворих відмовляються від переливання крові через релігійні переконання.

В 2007 році Міжнародним центром нейрохірургії внесено до державного реєстру нової медичної техніки України апарат для інтраопераційного переливання крові ELECTA Sorin Group (Італія). Апарат дозволяє збирати, фільтрувати, центрифугувати, очищувати та повертати власну кров пацієнта під час операції. Усі процеси автоматизовані та комп’ютеризовані. Нині багатогодинні, ризиковані операції з великою втратою крові проводяться взагалі без донорської крові, а пацієнти після таких операцій почувають себе набагато краще. Трансфузійні ускладнення зведено до мінімуму. Аутогемотрансфузія застосовується при хірургічному лікуванні сколіозів, кіфозів, спондилолістезів, переломів хребта, стенозів каналу хребта, тощо.

Велика хірургія стала безпечнішою і ефективнішою.

Апарат ELECTA входить до базового обладнання Міжнародного центру нейрохірургії.