UA RU EN PL
ДОВІДКОВІ ТЕЛЕФОНИ

Київ: +38 068 369 14 07
+38 044 592 68 78

Стрий: +067 89 1-00-00
Львів, Івано-Франківськ
усі контакти та розклад

Інтраопераційний моніторинг моторних потенціалів спинного мозку

Виконання операцій на хребті та спинному мозку ризиковане виникненням непередбачених паралічів внаслідок порушень функцій спинного мозку. Про це ускладнення хірурги, як правило, дізнавались вже після операції, тобто надто пізно для прийняття якихось дієвих рішень.

В 2007 році здійснилась мрія українських нейрохірургів про можливість визначення функцій спинного мозку під час операції для уникнення можливого при таких втручаннях його пошкодження.

В державний реєстр нової медичної техніки України Міжнародним центром нейрохірургії було внесено прилад NIM-SPINE (Medtronic, США) та розпочато виконання операцій із його застосуванням.

Над моторними областями головного мозку встановлюють стимулюючі електроди і посилають розряди електричного струму, котрий проходить від головного до спинного мозку і до кінцівок, де розташовані реєструючі електроди, що надсилають сигнали до комп’ютера, який візуалізує отриману інформацію на моніторі. Все це відбувається під наркозом під час операції. Хірурги постійно отримують інформацію про функціональність спинного мозку, що значно підвищує результативність операцій та особливо найбільш небезпечних хірургічних маневрів та маніпуляцій.

Нині моніторування спинного мозку є базовою технологією Міжнародного центру нейрохірургії. Без застосування такої технології виконання операцій на хребті і спинному мозку в країнах Північної Америки та Західної Європи є недопустимим.