UA RU EN PL
ДОВІДКОВІ ТЕЛЕФОНИ

Київ: +38 068 369 14 07
+38 044 592 68 78

Стрий: +067 89 1-00-00
Львів, Івано-Франківськ
усі контакти та розклад

Застосування імплантатів в хірургії хребта

В 1995 році в українській медицині сталась непересічна подія – хворому з травмою хребта було вживлено систему імплантатів для вирівнювання набутої кривизни та фіксації хребта. Операцію виконано вперше в Україні Ігорем Курільцем при допомозі французьких та польських лікарів. Згодом вживлення імплантатів було виконано при спондилолістезах та сколіозах.

Операції передувало знайомство Ігоря Курільця з винахідниками таких операцій - всесвітньо відомими хірургами - ортопедами Котрелем та Дюбуссе (Франція). Запропонований ними метод застосування системи металевих імплантатів давав принципово нові і разючі результати при викривленнях хребта (сколіози, кіфози, травми, спондилолістези, тощо).

Перша у світі операція була виконана в Парижі в 1983 році, другою країною була Польща, третьою – Канада. Нині метод застосовується в усіх без винятку країнах світу.

Імплантати складаються з гачків, гвинтів і пластинок, котрі кріпляться на хребці. Гачки є ламінарні, педикулярні, поперечні. Розрізняють моноаксіальні, поліаксіальні та канюльовані гвинти. Гвинти і гачки жорстко скріплюються стержнями, а останні між собою скріплюються поперечними фіксаторами. Для з’єднання стержнів між собою застосовують також доміно та аксіальні конектори. Фіксацію імплантатів виконують спеціальними фіксуючими гвинтами, деякі з них забезпечують динамометричний контроль фіксації. Імплантати виготовляють з нержавіючої сталі чи титанового сплаву.

Для введення кожного імплантату в хребет застосовують спеціальні інструменти та маніпулятори.

Нині лідерами у розробці та застосуванні імплантатів є США і Франція.

Міжнародний центр нейрохірургії застосовує американські імплантати фірми Medtronic та французькі фірми Nova Spine.

Зусиллями працівників Міжнародного центру нейрохірургії вказані імплантати внесено в державний реєстр України нової медичної техніки.