UA RU EN PL
ДОВІДКОВІ ТЕЛЕФОНИ

Київ: +38 068 369 14 07
+38 044 592 68 78

Стрий: +067 89 1-00-00
Львів, Івано-Франківськ
усі контакти та розклад

Електроенцефалографія

Електроенцефалографія (ЕЕГ) – метод реєстрації електричних імпульсів над великими півкулями головного мозку. Електричні імпульси генеруються корою головного мозку і через невелику амплітуду потребують спеціальних електродів, встановлених за загальноприйнятими стандартами, потужних багатоканальних (18,21,32) цифрових підсилювачів, фільтрів для видалення наведеної електрики, а також комп’ютерного обладнання для математичного аналізу і розшифрування отриманих електричних графіків. Комп’ютерні програми дозволяють скласти просторову 3D карту електричної активності різних ділянок півкуль головного мозку.

Кора головного мозку, в залежності від її стану, генерує різноманітні електричні імпульси ( альфа, бета, дельта, тета хвилі, спайки, гострі і повільні хвилі тощо), котрі дають можливість встановити факт епілептогенної активності головного мозку, сторону та локалізацію вогнищ епілептичних розрядів.

Сучасне консервативне та хірургічне лікування епілепсії не може базуватися виключно на непрофесійних розповідях очевидців приступів. Світовим стандартом діагностики є одночасна реєстрація електричної активності кори головного мозку та відеоспостереження за клінічними проявами епілепсії під час приступу (відеомоніторинг ЕЕГ). Для цього до ЕЕГ апарата під’єднують декілька відеокамер денного і нічного синхронного спостереження за хворими з епілепсією. Система включає також синхронний аудіозапис подій, а також ЕКГ та SpO2 моніторинг. Спостереження за хворим проводиться декілька діб для з’ясування типу нападів, інтерпретації їх проявів та диференціації з іншими захворюваннями ЦНС. Важливим є і те, що метод може виключити наявність епілепсії, якщо напади судом не корелюють зі змінами електричної активності на ЕЕГ.