Інформація для пацієнтів
Операція
Мабуть чи не найважчим завданням хірурга є прийняття рішення щодо доцільності або недоцільності виконання хворому оперативного втручання. Безумовно, кожен пацієнт бажає одужати без операції, використовуючи лише консервативні методи лікування. Але, на жаль, у певної кількості пацієнтів консервативне лікування виявляється неефективним. В такому випадку може бути запропоновано хірургічне лікування.
Звичайно, щодо кожного окремого захворювання існують чіткі стандарти та медичні покази, згідно яких призначається той чи інший метод лікування. Але основна складність для лікаря полягає в тому, що кожен пацієнт є абсолютно унікальним і різниться від інших особливостями тілобудови, станом здоров’я, віком, фахом та способом життя. Тому, обираючи метод лікування cпеціалісти МЦНХ, з одного боку, опираються на кращі європейські стандарти надання медичної допомоги, а з іншого - аналізують індивідуальні особливості організму для досягнення максимального одужання.
Необхідно також пам’ятати, що будь-яке лікування, а особливо нейрохірургічна операція не є звичайною послугою, де ви є просто клієнтом. Лікування - це партнерство лікаря і пацієнта, де далеко не останньою є роль самого пацієнта. Лікар самостійно не позбавляє вас захворювання, а слугує провідником, що допомагає вам пройти шлях до одужання. Тому, дуже важливим є питання довіри до свого лікаря.
Основними принципами, якими ми користуємось є:
- призначення операції лише після неефективності стандартизованого консервативного лікування з чітким виділенням хворих, які потребують хірургічного лікування невідкладно;
- виконання операції лише тоді, коли її ризики менші за ризики розвитку захворювання без оперативного втручання;
- використання лише тих методів лікування, які у системах доказової медицини стали “золотими” стандартами лікування;
- новітні та “новомодні” методи лікування та операції, ефективність яких поки не доведена, не застосовуються;
- максимальне застосування мініінвазивних та мікрохірургічних методів лікування.
Питання, які найчастіше задають:
Що необхідно брати з собою хворим, що госпіталізуються на операцію?
Хворим, що поступають на операцію, необхідно мати з собою паспорт, ідентифікаційний код, знімки (МРТ, КТ, рентгенографія) та виписки з інших лікувальних закладів, результати інших обстежень, консультацій, аналізів при наявності.Який орієнтовний час перебування оперованих хворих в стаціонарі?
Після операції середній час перебування хворих становить:- операції низької складності – 1-3 дні
- операції середньої складності – 4-7 днів
- операції високої складності – більше 7 днів